Головна » Статті » Поради подорожуючим

Біль у вусі під час авіаперельоту

Біль у вусі при зміні тиску під час авіаперельоту - що робити

Чому в літаку більшість людей відчуває закладеність вух, або біль у вухах? Щоб відповісти на ці запитання, потрібно розібратися в тому, як вухо влаштовано. Барабанна порожнина з'єднана з носоглоткою слуховою трубою. Слухова труба не відкрита постійно, повітря проходить по ній порціями при жуванні і ковтанні.

У нормі тиск у барабанній порожнині дорівнює атмосферному. Проблеми виникають при порушенні вирівнювання тиску між порожниною середнього вуха і навколишнім середовищем. При швидкому підйомі вгору (наприклад, при зльоті літака) тиск у барабанній порожнині не встигає вирівнятися і стає вище атмосферного. Під час заходу літака на посадку тиск в середньому вусі періодами (до надходження по слуховий трубі чергової порції повітря) виявляється нижче атмосферного.

Жувальні і ковтальні рухи полегшують біль у вусі і при його закладеності Зазвичай жувальні і ковтальні рухи дозволяють вирівняти тиск. Але при порушенні прохідності слухової труби вирівнювання не відбувається. Це може викликати стійку закладеність і біль у вусі. Відчуття закладеності виникає через обмеження рухливості барабанної перетинки. Так при низькому тиску в порожнині середнього вуха її буквально втягує всередину. Надмірне натягнення барабанної перетинки викликає біль.

Найчастіше прохідність слухової труби погіршують наступні фактори: ГРВІ, алергічний нежить, інфекції навколоносових пазух (гайморит, фронтит і т. д.).

Намагайтеся дотримуватися перерахованих правил, щоб уникнути виникнення стійкої закладеності вуха та біль у вусі.

- Робіть ковтальні і жувальні рухи при зльоті і зниженні літака. Ковтання і жування стимулюють активність м'язів, які відкривають слухову трубу. Розсмоктуйте льодяник або жуйте жувальну гумку.

Біль у вусі під час авіаперельоту - що робити
Використовувати так званий прийом Вальсальви під час набору висоти і зниження – м'яко «продуйте» вуха, щільно затиснувши ніздрі пальцями і закривши рот. Повторюйте цю вправу кілька разів, особливо при зниженні літака.

- Не спіть під час зльоту і посадки. Якщо ви бадьорі, ви завжди зможете вчасно «продути» вуха, відчувши наростання закладеності.

- Якщо є можливість перечекати, відкладіть переліт, коли ви застуджені.

- Якщо відкласти політ не можна, а у вас є нежить, закапайте в ніс судинозвужувальні краплі за 30-60 хвилин до зльоту і перед приземленням.

- Якщо у вас алергічний нежить, прийміть протиалергічні ліки за годину до польоту.

- Пийте більше води, щоб уникнути зневоднення. Хороша насиченість вологою слизової оболонки носа та носоглотки, покращує роботу слухової труби.

- Уникайте вживання алкогольних і напоїв, що містять кофеїн. Алкоголь і кофеїн пересушують слизову оболонку.

Деякі специфічні поради з профілактики вушного болю в літаку можна дати батькам маленьких дітей.

Поради з профілактики вушного болю в літаку батькам маленьких дітей - Стимулюйте жувальні і ковтальні рухи у дитини під час зльоту і посадки. Зовсім маленькі діти можуть смоктати соску або можна приурочити годівлю до моменту зміни висоти. Діти старше чотирьох років здатні жувати жувальну гумку або пити напій через соломинку.

- Не забудьте взяти в дорогу знеболюючі вушні краплі. Вони можуть стати в нагоді.

Закладеність вух під час авіаперельоту виникає часто і, як правило, проходить самостійно. В яких випадках потрібно обов'язково звертатися до лікаря? Якщо закладеність не проходить через кілька годин після посадки чи ви відчували сильний біль і (або) запаморочення під час польоту. Поява крові з слухового проходу (ознака розриву барабанної перетинки) теж, природно, вимагає лікарського огляду. Але це буває дуже рідко і в такій ситуації люди зазвичай не затягують з візитом до лікаря.

Проблеми з вухами, що вперше з'явилися в літаку, зазвичай не є серйозними. Однак, при відсутності належної уваги до них, можливий розвиток стійкої приглухуватості.

Категорія: Поради подорожуючим | Додав: Vik (05.01.2017)
Переглядів: 2975 | Теги: болять вуха, поради, закладеність, вухо, злет, поради батькам, біль, зміна тиску, Зниження, зміна висоти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar