Головна » Статті » Перевезення тварин

Поради про авіапереліт з собакою

Поради про авіапереліт з собакою

Які породи собак не допускаються до перевезення і які складності можуть виникнути при плануванні перельоту з твариною? Розповімо, як показати світ своєму чотириногому другові.

Якщо ви вирішили прихопити з собою в поїздку собаку, то в аеропорт варто приїхати заздалегідь, так як на всі необхідні формальності може піти близько години:

1) Спочатку в службі ветеринарного контролю аеропорту потрібно поміняти отриманий в районній ветслужбі сертифікат на міжнародний.

2) Потім новий сертифікат, євросправку, ветеринарний паспорт і саму тварину треба пред'явити на стійці реєстрації. З цього моменту випускати пса з засобу перенесення не можна, навіть якщо ви берете його в салон. 

В багажне ж відділення літака собаку доставить співробітник аеропорту, і ви побачите свого улюбленця знову тільки після прильоту. Покладіть в клітку два порожніх контейнери і поїлку, щоб у разі затримки рейсу співробітники аеропорту могли погодувати тварину і дати їй води, не відкриваючи клітку.
Підготовка собаки для перевезення літаком

Що потрібно передбачити, плануючи поїздку з собакою?

Насамперед варто ознайомитися з загальними правилами вивезення домашніх тварин з України. Що стосується собак, то до перевезення допускаються тільки собаки:

1) старші трьох місяців;
2) виключно при наявності електронного чіпа;
3) наявності ветеринарного паспорта з відміткою про вакцинацію від сказу. 

Щеплення від сказу повинно бути зроблено не раніше ніж за 30 днів до від'їзду і не пізніше ніж за рік. Рекомендується використовувати імпортну вакцину, наприклад Nobivac, яка визнана у всьому світі, — до невідомих марок вітчизняної вакцини на митниці можуть поставитися з підозрою.

Електронний чіп, який з 2008 року альтернативою клеймування, можна зробити в будь-якій приватній, так і державній ветеринарній клініці. Ця процедура абсолютно безболісна для собаки, до і після чіпування ніяка особлива дієта або режим не потрібні.

Якщо країна, куди ви прямуєте, не входить в Європейський союз і не є часто відвідуваним маршрутом, найбільш повну картину про правила перевезення тварин допоможе скласти тільки ветеринарна служба аеропорту, куди ви прилітаєте. Скажімо, якщо ви збираєтеся в Бангкок, за кілька тижнів до польоту знайдіть інформацію про правила транспортування собак в цю країну на офіційному сайті міжнародного аеропорту Бангкока, а якщо її не виявилося — зателефонуйте в офіційні служби аеропорту або напишіть їм листа.

Поради про авіапереліт з собакою

Які існують обмеження для перевезення собак?

Деякі країни забороняють ввезення агресивних порід собак, таких як:
  1. пітбультер'єр,
  2. стаффордширський бультер'єр,
  3. американський стаффордширський тер'єр, 
  4. ротвейлер, аргентинський дог, 
  5. філа бразілейро, 
  6. тоса-іну і акіта-іну. 
Якщо їх ввезення все ж дозволено, авіакомпанія зажадає обов'язкового наявності намордника, або особливо жорсткі вимоги будуть пред'явлені до клітки.

Багато країн пред'являють до ввезення собак свої індивідуальні вимоги. Наприклад, Панама наполягає на наявності сертифіката про вивезення тварини, отриманого безпосередньо в панамському консульстві в Україні.

Ізраїль і Фінляндія запитують спеціальний аналіз на наявність антитіл проти сказу, причому у Фінляндії результати такого аналізу приймаються тільки від авторизованих лабораторій, яких немає на території України (це означає, що пробу треба буде відправляти в Євросоюз і чекати результату або ввозити собаку в Фінляндію через сусідню державу).

У Великобританії з 1 січня 2012 року скасовано піврічний карантин для собак, і тепер ввезення тварин проводиться за загальноєвропейськими правилами, але обов'язковий прийом ліків від ехінокока до в'їзду в Сполучене Королівство.

Особливі вимоги до ввезення собак пред'являють Нова Зеландія, Ірландія, Мальта, Кіпр, Гонконг, Швеція, Японія, Сінгапур та деякі інші країни. 


Є обмеження й іншого роду — медичні. Якщо ваш пес страждає від проблем з серцем, переніс важке захворювання або операцію, із-за перепадів тиску переліт може стати для нього важким випробуванням. В деяких порід собак з укороченою мордою (бульдоги, мопси) через анатомічних особливостей можуть в літаку виникнути проблеми з диханням.

Перевезення собак в літаку

Що потрібно передбачити, перевозячи собаку в літаку?

Коли ви вирішили, що берете собаку з собою, і переконалися, що виконали всі вимоги, що стосуються підготовки тварини до від'їзду, сповістіть авіакомпанію про те, що збираєтеся летіти з собакою, повідомте породу, вік, габарити засобу перенесення і вагу тварини разом з засобом перенесенням. В авіакомпанії у відповідь вам розкажуть, чи дозволяється взяти собаку в салон літака або її потрібно буде здавати в багаж (у цьому випадку працівники повинні перевірити наявність вільних місць в опалювальному багажному відсіку). З'ясовувати цю інформацію краще безпосередньо перед купівлею квитка і враховувати, що деякі авіакомпанії, наприклад Emirates, відповідають на запит кілька днів.

Більшість авіакомпаній дозволяє собакам вагою до 6-7 кг летіти в м'якій сумці в салоні, більш важкі тварини повинні подорожувати лише в жорстких спеціальних перенесеннях і в багажному відділенні. Від місця собаки в літаку буде залежати і вартість її перевезення. Як правило, перевозити тварину в багажному відсіку приблизно в півтора рази дорожче, ніж в салоні. Багажний квиток необхідно забронювати заздалегідь, тому що в кожному літаку є лише три місця для провезення тварин в опалювальному відсіку, і якщо два з них зайняті великогабаритними клітками, вам можуть відмовити. Якщо авіакомпанія дає таку можливість, то й оплатити квиток на собаку краще відразу після бронювання — на її офіційному сайті або за телефоном довідкової служби.

Приємних подорожей!

Категорія: Перевезення тварин | Додав: Vik (05.01.2017)
Переглядів: 1214 | Теги: клітка, авіапереліт, переліт з твариною, собака, обмеження, умови, пес, поради, з собакою, ветеринар | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar