Головна » Статті » Візи

Як не стати порушником візового режиму?

Як не стати порушником візового режиму?

Порушення візового режиму досить серйозний проступок, який в подальшому може призвести до відмови в наступних візах, а в самих запущених випадках і до депортації.

Що вважається порушенням візового режиму?


1. Нецільове використання візи

Кожна віза видається під певну мету відвідування, наприклад, туризм, навчання, робота. Якщо ви отримали туристичну візу, але влаштувалися на роботу, то це вже вважається порушенням візового режиму, до того ж вельми серйозним.

Або ще один приклад нецільового використання - отримати візу в консульстві Фінляндії і поїхати по ній в Іспанію, при цьому жодного разу за весь термін дії візи не відвідали країну видачі візи, тобто в даному випадку Фінляндію. Перевірити це не складно, при виникненні підозр, консульство може подзвонити в готель, який ви вписали в анкету при подачі документів на візу.

Перестрахуватися краще заздалегідь.

Наприклад, ви отримали візу в консульстві Франції і летите в Париж з пересадкою в Ризі. На вашій візі стоятимуть латвійські штампи про в'їзд і виїзд з Шенгену. Як же довести, що насправді ви були в Парижі? Hе викидайте документи з ваших поїздок: рахунки з готелів, посадочні талони на рейс, якщо цих документів немає, то підійде і звичайна виписка по вашій карті (якщо ви нею користувалися в Парижі) за період, що включає вашу поїздку. Там буде чітко видно, що ви нею користувалися в Парижі, а не в Ризі або де-небудь ще.


2. Порушення правил, якими обмежена ваша віза

Наприклад, якщо ви отримали студентську візу, яка дозволяє працювати до 20 годин на тиждень, а насправді працювали повний день (40 годин), то це також вважається порушенням.


3. Порушення термінів дії візи

Тут може бути кілька варіантів:

  • Залишилися в країні після дати закінчення візи. Наприклад, ваша віза закінчилася 1 вересня, а виїхали з країни ви 2-го вересня.
Зверніть увагу, термін дії візи закінчується рівно опівночі. Якщо дата закінчення візи коштує 01/09/2014, то виїхати ви повинні до 23:59 01/09/2014.

  • Перевищили дозволену кількість днів перебування. Наприклад, у вас річний Шенген з кількістю днів перебування 90 в півріччі. А ви фактично перебували 91 день.

4. Порушення закону і несплата штрафів

Якщо ви порушили правила дорожнього руху і не оплатили штрафи або порушили закон, то візу отримати буде не просто.

Як не стати порушником візового режиму?

Яке покарання за порушення візового режиму?

Від того, наскільки серйозним є порушення, залежить і ступінь покарання.

Найчастіше, вам просто відмовлять у видачі наступної візи. Подібний карантин не вічний, у візі можуть відмовляти протягом декількох місяців або навіть років. Як правило, цю інформацію вам повідомлять в консульстві. Найчастіше бан на отримання Шенгену ставлять на 1 рік. Максимальний термін, на який можна отримати заборону - 10 років, але для цього вам доведеться сильно постаратися.

Зверніть увагу, що якщо у вас карантин на отримання візи в консульстві будь-якої країни, що входить до Шенгену, то він автоматично поширюється на всі інші країни, що входять в угоду.

На даний момент до них відносяться: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція , Чехія, Швейцарія, Швеція та Естонія.

Якщо ви отримали відмову у візі США або Великобританії, то це не вплине на рішення про видачі візи в інші країни. Кругова порука працює тільки у випадку Шенгену і віз Великобританії та Ірландії, тому що між цими двома країнами немає паспортного контролю.
 

А як же форс-мажор?

Якщо порушення викликане форс-мажорними обставинами, то реабілітуватися в очах консульства ще є шанс. На випадок будь-якого форс-мажору дуже бажано мати підтверджуючі документи: довідка від лікаря, співробітника авіакомпанії або аеропорту, наприклад, про затримку або скасування рейсу.

Будьте особливо уважні при покупці зворотного квитка з пересадкою в Шенгені. Не орієнтуйтеся тільки на дату вильоту, вам важливо виїхати з Шенгену до того як віза закінчиться.

Наприклад, ваша віза закінчується 1 вересня, у вас квиток Париж - Москва з пересадкою в Ризі. Виліт з Парижа 1 вересня в 22:00, у Ригу ви прилетите в 00:45 і проходити паспортний контроль також будете після цього часу. Так як термін дії візи закінчується 1/09 о 23:59, тут є явне порушення візового режиму. Якщо ви заздалегідь знаєте маршрут вашого перельоту, то закладайте додаткову добу в анкеті при подачі документів на візу.

Прослідкуйте, щоб на всіх документах були контакти людини чи організації, яка може підтвердити інформацію. Ці документи потрібні будуть не тільки на кордоні, а й в консульстві при повторному отриманні візи.

Категорія: Візи | Додав: Vik (14.05.2015)
Переглядів: 2433 | Теги: покарання за порушення візового реж, візи, віза, паспортний контроль, Як не стати порушником візового реж, депортація, порушення візового режиму | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar