Головна » Статті » Поради подорожуючим

Загубився багаж - що робити

Загубився багаж - що робити

Загубився багаж - що робити
Куди потрапляють валізи, які не знайшли своїх власників, і на що розраховувати у разі затримки або втрати багажу.


23,1 млн валіз були втрачені під час авіаперельотів у 2015 році. Статистику наводить міжнародна компанія SITA, її сервісом пошуку багажу World Tracer System користується весь світ. Згідно зі статистикою в звіті Baggage Report 2016, за 2015 рік авіакомпанії перевезли 3,5 млрд пасажирів, а значить, на 1000 пасажирів припадає приблизно 6,5 втрачених валіз. Це в два рази менше, ніж було в 2007 році.

Чому губиться багаж

Близько 50% загублених сумок залишаються без власників через нестиковки на рейсах з пересадками, 15% не доходять до борту літака через відсутність бирок, ще 15% мандрівники не забирають з конвеєрних стрічок в зоні видачі багажу. Решта 20% залишаються без власників з інших причин.

Куди потрапляють валізи

1. Куди завгодно

Якщо на стійці реєстрації співробітник приклеїв на ваш чемодан бирку з неправильним кодом, то ваші речі поїдуть в іншому напрямку.

На бирці друкують персональні дані власника валізи і штрих-код з десяти цифр: перша відповідає категорії багажу (наприклад, 1 — для high priority), другі три вказують на номер рейсу, останні шість — це серійний номер валізи. Під час руху по стрічці сканери зчитують штрих-код і сортують валізи на інші стрічки, з яких сумки потрапляють на конкретні рейси.

2. У невизначеність

Якщо під час руху по стрічці з валізи впала бирка, то сканери не зможуть зчитувати інформацію і відправлять ваші речі в зону невизначеного багажу.

3. До детективів

Забуті валізи катаються на конвеєрі в зоні видачі багажу 30 хвилин, після того як були вивантажені всі сумки з рейсу. Потім їх забирають на склад в аеропорту, і за роботу беруться багажні детективи. Вони намагаються відшукати власників валіз і повернути їм речі. Якщо бирка на валізі в цілості й схоронності, то співробітники багажної служби вбивають в базу ім'я власника і швидко знаходять його контакти. Якщо на бирці немає даних мандрівника або бирка загубилася, тоді детективи заносять у систему World Tracer опис зовнішнього вигляду сумки і створюють електронну заяву про зникнення речей.

Загублений багаж Практично всі авіакомпанії світу користуються World Tracer System. Система дозволяє цілодобово відслідковувати багаж протягом 100 днів з моменту подачі заяви про втрату. Будь-які знайдені в аеропорту безхазяйні сумки заносять в базу World Tracer, так що співробітники авіакомпаній і власники загублених валіз можуть відслідковувати їх за спеціальним кодом.

Якщо через п'ять днів після надходження валізи в багажну службу його власники не з'явилися, тоді сумку розкривають. Часто огляд особистих речей допомагає детективам звузити коло пошуку. Митники теж беруть участь у процедурі — вони конфіскують те, що заборонено провозити через кордон.

Ще через два тижні безуспішних пошуків власника багажу співробітники забирають валізу на склад.

Що відбувається далі

Три місяці валізи чекають своїх господарів на складі в аеропорту. Якщо багажним детективам не вдається з'ясувати, кому вони належать, тоді валізи-сироти вважаються втраченими назавжди і відправляються на аукціон.

Аукціонні будинки виставляють безхазяйні валізи за дуже низькими цінами. При цьому ні продавці, ні покупці на торгах не знають, що знаходиться всередині сумок — це лотерея. У кращому разі можна знайти хороший фотоапарат або коштовності. У гіршому — цілий набір чужого одягу в сумнівному стані.

Що робити, якщо ви загубили валізу

Звернутися до персоналу служби розшуку багажу до виходу із зони прильоту або зв'язатися з представниками вашої авіакомпанії. Якщо у вас був транзитний рейс, наприклад ви летіли з Мехіко до Києва з пересадкою в Парижі, при цьому рейс Мехіко-Париж виконував Air-France, а рейс Париж-Київ виконувала компанія МАУ, тоді вам потрібно звернутися за допомогою в МАУ.

Ви повинні надати співробітникам такі дані:

1) багажну бірку, яка була на вашому посадковому талоні;

2) заповнити заяву, вказавши вміст валізи, її характеристики (розмір, колір, стан, бренд);

3) ваші контактні дані.

Статус пошуку ви можете відстежувати за допомогою сервісу World Tracer або дізнатися за телефоном.

Загублений багаж при перельоті Речі розшукуються протягом 21 дня з моменту отримання заяви від пасажира. Якщо за цей час ваш чемодан не знайдуть, ви можете подати офіційну скаргу і розраховувати на грошову компенсацію за загублену валізу. Розмір компенсації встановлюється авіакомпанією в приватному порядку.

Якщо валіза просто полетіла не за адресою, авіакомпанія-перевізник перенаправляє її вам. Ви можете розраховувати на компенсацію. У разі затримки багажу перевізник сплачує пасажиру суму, достатню для придбання речей першої необхідності, якщо місто прибуття не є місцем проживання туриста і там немає друзів або родичів, до яких він може звернутися за допомогою.

Статистика

В терміналах деяких великих аеропортів світу (наприклад, у паризькому Шарль-де-Голля і в аеропорту Брюсселя) є апарати для самостійної здачі багажу (Self-Service Bag Drop). Щоб скористатися послугою, потрібно попередньо зареєструватися на рейс онлайн або у кіосках самостійної реєстрації в аеропорту.

Система працює дуже просто. Ви ставите валізу в нішу автомата. Там ваш багаж зважується, і в разі переваги на екрані автомата з'являється інформація про доплату за зайві кілограми. Потім ви вводите в автомат ваші персональні дані та інформацію з посадочного талона. Автомат роздруковує бирку для багажу, ви прикріплюєте її на ваші сумки, і вони відправляються в систему обробки.

За даними компанії SITA, 77% авіакомпаній і 88% аеропортів зроблять сервіс самостійної здачі багажу до 2018 року. Близько 60% міжнародних авіаліній випустять мобільні додатки, в яких пасажири зможуть відслідковувати статус свого багажу, а у разі його втрати отримати повідомлення з інструкціями.

До речі, в 2015 році близько 85% втраченого багажу було повернуто пасажирам кур'єрською службою протягом 36 годин, а це привід потішитися!)

Категорія: Поради подорожуючим | Додав: Vik (20.01.2017)
Переглядів: 3149 | Теги: як повернути, загубився багаж, загубився, втратився, що робити, валіза, Статистика, багаж, ручна поклажа, авіакомпанія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar